Kontakt

ZSMiO nr 5 w Łomży
ul. Przykoszarowa 22
18-400 Łomża
tel. (0-86) 219-87-93
tel./fax. (0-86) 218-62-39

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

moodle

baner mat przyr

microsoftPion

W dniu 18 grudnia 2017 r. na 5 i 6 lekcji  miała miejsce szkolna debata o patriotyzmie. 

W  spotkaniu udział wzięło 22 uczniów z klas I – IV technikum .

Inicjatorką debaty była Bożena Zgrzywa.

Uczniowie dyskutowali o tym, na czym polega patriotyzm,  czym różni się patriotyzm  czasów minionych od współczesnego,  jakie zachowania Polaków mogą być przejawem patriotyzmu dzisiaj, a jakie są tylko „patriotyzmem na pokaz”.

Zaproponowali kilka bardzo ciekawych inicjatyw dotyczących  szerzenia wiedzy o historii Polski i podejmowania akcji społecznych – niesienia pomocy Polakom, ale także obywatelom innych krajów, aby przy tej okazji propagować dobre imię Polski .

Dyskutowali też o tym , jak uczyć historii Polski i polskiej literatury, aby  była bardziej zrozumiała dla współczesnej młodzieży. Traktowanie lektur jak „zło konieczne” jest przecież prawdziwą zmorą  polskich szkół.  W tej części debaty udział wzięła także pani wicedyrektor  Ewa Fronc – Romaniuk. Trzeba przyznać, że w tej części debaty wystąpienia nauczycieli nieco „odbiegały” od propozycji uczniów  : )

Debatę bardzo konkretnie i dobitnie podsumowała uczestniczka debaty, przedstawicielka klasy I F.

Debata pokazała, że dla naszej młodzieży patriotyzm jest niezwykle ważną wartością, że nasi uczniowie chcą  dla swojej ojczyzny pracować i podejmować różnorodne inicjatywy, że dostrzegają różnice między patriotyzmem, a nacjonalizmem czy szowinizmem.

Wszystkim uczestnikom należą się słowa uznania, a zwłaszcza najbardziej aktywnym dyskutantom : Pawłowi Kowalewskiemu, Piotrowi Krysiowi, Marcelemu Łubie, Emilowi Skawskiemu, Karolowi Stasikowi i Pawłowi Pawłowskiemu.

Oprawę plastyczną  debaty i wystawkę książek o tematyce patriotycznej przygotowały panie bibliotekarki, którym także należą się słowa podziękowania.

Myślę, że do pomysłu szkolnych debat na inne interesujące i ważne tematy jeszcze wrócimy.

Bożena Zgrzywa

Zapraszamy do galerii >> tutaj <<

ePUAP

dziennik

Kalendarz

« February 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Mapa szkół zawodowych

mapa zawodowa

Przewodnik turystyczny

przewodnik turystyczny

Wirtualny spacer po szkole

wycieczka

Partnerzy

logo pti cisco-logo

logo-ecdl CIAA big 2

logo lomzynskie24logo Radio-Nadzieja rgb Logo Magneti Marelli

MOJEFINANSEDLASZKOLY

santech.png

Na górę

Używamy pliki cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej na temat plików cookie, których używamy i jak je usunąć, zobacz naszą politykę prywatności.

  Akceptuję ciasteczka z tej strony.