GRUPA TEATRALNA "GTW"

„Teatr to zabawa i radość, teatr to łzy i smutek.

Teatr to czary i magia w zwykłej codzienności.”

Uczestnictwo w zajęciach grupy teatralnej GTW jest przyjemnością i zabawą. Tutaj można nauczyć się mówienia piękną, poprawną polszczyzną, zdobyć nowych przyjaciół, miło spędzić czas. Członkiem grupy GTW może zostać każdy, kto chce pobawić się w teatr i ma ochotę na wkroczenie na szkolną scenę. 

1. Cele główne:

 • Rozbudzenie zainteresowań uczniów teatrem.
 • Przygotowanie do świadomego i aktywnego  uczestnictwa w kulturze, obcowania ze sztuką.
 • Rozwijanie wrażliwości estetycznej uczniów, przygotowanie ich do roli świadomego odbiorcy kultury, 
 • Kształtowanie właściwych postaw wychowawczych uczniów, zapobieganie przemocy i nałogom.
 • Współrealizacja  wychowawczego programu szkoły.

2. Cele pośrednie:

 • Tworzenie scenariuszy, ich  interpretacja i realizacja.
 • Aktywny  udział w życiu kulturalnym szkoły.
 • Doskonalenie umiejętności w zakresie  gry aktorskiej: techniki mówienia, dykcji, interpretacji znaczeniowej tekstu.
 • Integracja  młodzieży.
 • Rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole.
 • Rozwijanie zdolności  plastycznych, muzycznych.


3. Cele profilaktyczne:

 • Wypełnianie wolnego czasu uczniów.
 • Propagowanie tolerancji, wzajemnej akceptacji, przyjaźni.
 • Propagowanie zdrowego stylu życia.
 • Wzmacnianie pozytywnego obrazu siebie.


Poprzez aktywne uczestnictwo w pracach grupy ,,GTW” uczniowie rozwijają swój twórczy potencjał – kreatywność, pomysłowość i wyobraźnię. Wielokrotnie sami podsuwają pomysły i tematy przedstawień, pomagają w opracowywaniu scenariuszy, gromadzeniu niezbędnych rekwizytów, strojów, przygotowywaniu scenografii. Ćwiczenia z zakresu dramy poprawiają komunikację werbalną i niewerbalną, doskonalą mowę ciała. Dzięki udziałowi w zajęciach teatralnych uczniowie poznają terminologię związaną ze sztuką teatralną, obcują z literaturą i jej twórcami.
Wspólne przedsięwzięcia sprzyjają budowaniu pozytywnych relacji między uczniami, spędzania czasu w sposób efektywny i ciekawy. Udział w zajęciach teatralnych wzmacnia i pewność siebie, pozwala na realizację marzeń. Z młodzieży, która chętnie i aktywnie uczestniczy w zajęciach teatralnych, wyrosną w przyszłości otwarci, odpowiedzialni ludzie, dojrzali odbiorcy sztuki teatralnej.

KRÓTKA HISTORIA GRUPY TEATRALNEJ GTW 

Grupa   teatralna GTW  założona została we wrześniu  2006r.

Opiekunami grupy są od tej pory nauczyciele bibliotekarze: Beata Borawska i Dorota Kołakowska

 

             

Rok szkolny 2014/2015 

11 lutego 2014r. biblioteka szkolna   włączyła się w obchody  Światowego Dnia  Bezpiecznego Internetu.

Z tej okazji w auli szkolnej odbyło się spotkanie z p. Moniką Bańkowską – przedstawicielem KMP w Łomży. Młodzież dowiedziała się jakie zagrożenia czyhają na sieci, jak nawet nieświadomie, można popełnić przestępstwo albo poprzez Internet  skrzywdzić drugiego człowieka. Pani sierżant przestrzegała przed odkrywaniem całego swojego życia w Internecie, gdyż niełatwo raz wrzucone informacje, potem usunąć . Radziła, aby więcej czasu poświęcać przyjaźniom realnym, a nie wirtualnym.

W spotkaniu wzięło udział 10 klas wraz z nauczycielami.

Łomża, dn. 11 II 2014r.

Rok szkolny 2013/2014 

29 listopada 2014r.  miała miejsce premiera  spektaklu profilaktycznego „ Życie otwarte, rany zamknięte”, przygotowanego przez młodzież naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli bibliotekarzy.

Spektakl poruszał ważne problemy współczesnej młodzieży: brak miłości, akceptacji, kontaktu z rodzicami, „wyścig szczurów”, uzależnienie od narkotyków, brak sensu w życiu . Pokazywał, zarówno młodzieży, jak i dorosłym, co liczy się naprawdę, jak ważne są wzajemne relacje oraz to, że żadne dobra materialne nie są w stanie zastąpić miłości, akceptacji, zrozumienia. Uwrażliwiał na drugiego człowieka. Zmusił, aby  zatrzymać się na chwilę i wywołał być może także niezbyt miłe uczucia… Czy nie jestem taki /taka jak bohater spektaklu…? Czy poświęcam czas swoim bliskim? Czy mogą na mnie liczyć, czy też obchodzi mnie tylko czubek własnego nosa? Czy czuję się słaby i zagubiony? Czy też może rozpycham się przez życie łokciami nie zważając na nikogo i na nic? Raczej nikt z widzów nie pozostał obojętny po obejrzeniu tego  przedstawienia, tym bardziej, że był to głos młodzieży. Przedstawienie zaś było swoistą projekcją postrzegania przez nich współczesnego świata i relacji międzyludzkich. To oni sami pokazali nam jakie mają problemy, na co zwracają uwagę , co im się nie podoba…!

Przedstawienie odbyło się w auli szkolnej. Obejrzało je 8 klas wraz z nauczycielami , dyrekcja szkoły oraz gość specjalny szierż. sztab. Monika Bańkowska –przedstawicielka Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Obejrzany spektakl stał się pretekstem do wspólnej dyskusji na poruszone tematy. Wnioski ze spotkania nasuwają się same: bądźmy dla siebie dobrzy, życzliwi, pomocni, dbajmy o swoje relacje, zdrowie i bezpieczeństwo. Nie zmarnujmy swojego pięknego życia!

Łomża, 29 XI 2013r.

P1100827

P1100833

P1100840

P1100854

P1100856

P1100859

P1100865

P1100872

P1100873

 

 

Rok szkolny 2011/2012 

W dniach 17 i 18 stycznia 2012 rozku w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. "Dulskim być?". Spektakl ten oparty był na lekturze zatytułowaniej "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. Autorki przedstawienia to pani Beata Borawska oraz Dorota Kołakowska, a wystąpiła w nim młodzież z grupy teatralnej  „GTW".

Główne role w inscenizacji odegrali następujący aktorzy:
- Narrator - Paweł Muszyński IV S
- Dulska - Sylwia Okuniewska III H
- Felicjan - Krystian Orłowski I M
- Hesia - Katarzyna Tomaszewska III A
- Mela - Aleksandra Podbielska I b
- Zbyszko - Hubert Pyttel I M
- Hanka - Sandra Grzymała II H
- Juliasiewiczowa - Aneta Danowska I B

Do przedstawienia wykorzystano piosenkę Agnieszki Osieckiej pt. "Miasteczko cud", wykonaną brawurowo przez Magdalenę Muczyńską z klasy III H.

Oprawa muzyczna:
- Mariusz Rudzki III T/F

Dekoracje:
- Łukasz Baczewski IV S
- Mateusz Dębowski I M
- Wojciech Cwalina I M
 

Poznajemy rodzinkę Dulskich - Anielę, która trzęsie wszystkimi dosłownie i w przenośni, podporządkowanego jej męża Felicjana, podobną do matki, hałaśliwą Hesię, spokojną Melę oraz lubiącego "wypuścić" się na miasto Zbyszka, który na złość matce romansuje ze służącą i uwodzi ją. We wszystko chce ingerować Juliasiewiczowa.
Wydawać by się mogło, że tak niewspółczesne nam realia nie zainteresują młodzieży, a jednak...
Każde przedstawienie nagradzane było gromkimi brawami, co aktorom dodawało skrzydeł. Widać było ogrmone zainteresowanie widzów, a także żal, że przedstawienie już się skończyło. Ze względu na powodzenie naszej inscenizacji mieliśmy okazję wystąpić kilka razy więcej niż planowaliśmy. To również było dla nas swego rodzaju nagrodą za trud. a włożyliśmy go niemało.

Podczas prób ja, jako uczennica klasy I mogłam bez problemu zaprzyjaźnić się ze starszymi kolegami i koleżankami z grupy "GTW". Dzięki zgromadyczonej publiczności, miłej atmosferze wśród aktorów nie czułam tremy związanej z wyjściem na scenę. Wsparcie, które otrzymaliśmy od adaptatorek utworu pomogło nam wczuć się w odgrywane przez nas postacie i pokonać swoje słabości.
Pierwszego dnia widzami spektaklu byli uczniowie ZSMIO, nauczyciele oraz dyrekcja. Drugiego zaś dnia na widowni zasiedli łomżyńscy gimnazjaliści - gościliśmy trzecioklasistów z Publicznego Gimnazjum nr 1, 2 i 8 wraz z opiekunami.

Muszę być nieskromna i stwierdzić, że kto nie widział niech bardzo żałuje.
Z pewną obawą czekaliśmy na relacje naszych nauczycieli, ale chyba zdaliśmy na 5+ ;) bo innych komentarzy oprócz pozytywnych , nie słyszeliśmy. Na pewno warto było iść na próbę przedstawienia zamiast na plotki z koleżanką, czy uczyć się tekstu zamiast obejrzeć ulubiony serial.
Mam nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mogli zaskoczyć nauczycieli i uczniów Mechaniaka swoimi talentami aktorskimi.
Warto więc czekać cierpliwie - może na przedstawienie "Dulskim być 2?" ;))

Aleksandra Podbielska I B

 

 

Zdjęcia z przedstawienia znajdują się >>tutaj<<

Rok szkolny 2010/2011 

W roku szkolnym  2010/11  grupa GTW przedstawiła spektakl ,,Kłaniamy się przed Tobą Ojczyzno…Było to przedstawienie przygotowane na Święto Szkoły .W sposób patriotyczny, wyniosły pokazywało losy naszej ojczyzny. Ukazywało jej upadki i wzloty, a nade wszystko jej cierpienie i ból. Młodzież wytańczyła, wyśpiewała i wyrecytowała  w sposób tradycyjny i współczesny swoją miłość  doojczyzny.

W spektaklu wzięli udział:

Katarzyna Tomaszewska

Sławomir Klimaszewski

Sylwia Okuniewska

Aleksandra Jackowska

Wioleta Polkowska

Marlena Gumińska

Daniel Włodarczyk

Zbigniew Ciborowski

Jacek Modzelewsk

Małgorzata Kalinowska

Anna Mieczkowska

Daniel Laskowski

Paweł Muszyński

Dariusz Ramotowski

Magdalena Muczyńska

Wioleta Nowacka

Natalia Ekstowicz

Michał Komor

Paweł Śliwiński

Przemysław Pazik

Adrian Gosiewski

Adam Kozikowski

Maciej Nowicki

Łukasz Kopczewski

Paweł  Wiśniewski

Justyna  Karwowska

Magdalena Karaszewska

Mariusz Rudzki

Damian Aliński

Łukasz Baczewski

Łukasz Bałazy

Bartosz Pawliński

Zdjęcia z przedstawienia znajdują się >>tutaj<<

Rok szkolny 2009/2010 

W roku szkolnym 2009/2010  do grupy GTW należeli:

Sylwester Ksepka

Sławomir Klimaszewski

Daniel Janowski

Aleksandra Skołozdrzy

Paweł Muszyński

Magdalena  Muczyńska

Michał Jankowski

Dekoracja:

Diana Jastrzębska

            W bibliotece szkolnej odbywają się systematycznie warsztaty teatralne. W dniach 16 i 26 X 2009r. uczniowie z grupy GTW mieli za zadanie przygotować i zaprezentować utwór poetycki Wisławy Szymborskiej.

Celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności recytacji tekstów poetyckich, pokonanie barier i jak najlepsze zaprezentowanie się przed grupą. Celem głównym  było poznanie twórczości polskiej noblistki.

            4 listopada 2009r. w czytelni odbyły się kolejne warsztaty teatralne. Tym razem młodzież grupy GTW przygotowała scenki z przedstawienia pt. ,, Mały Książę powraca”. Celem warsztatów było: wyłonienie najlepszych ,, aktorów” w grupie, doskonalenie dykcji i intonacji, poznanie ,,mowy ciała uczniów, jak też integracja grupy.

           

            W dniu 6  marca 2010r. w auli szkolnej ZSMiO odbyła się premiera przedstawienia przygotowanego przez młodzież z grupy GTW. Szkolny spektakl o tematyce regionalnej pod tytułem,, Jaś Grajek i Królowa  Bona”wprowadził widzów w nastrój  zastanowienia, zadumy, refleksji. Była to pokazana w sposób ciekawy i niekonwencjonalny historia naszej małej ojczyzny.

Zdjęcia z przedstawienia znajdują się >>tutaj<<

Rok szkolny 2008/2009 

W roku szkolnym 2008/2009 do grupy GTW należeli:

Sylwester Ksepka

Bartek Dukowicz

Magdalena Górska

Sławomir Klimaszewski

Anna Boguska

 Daniel Janowski

Aleksandra Skołozdrzy

Jacek Modzelewski

Ramona Kurządkowska

Katarzyna Borawska

Anna Brzostowska

Rafał Sasinowski

Tomasz Stachowski

Paweł Muszyński

Paulina Wasilewska

Muzyka:

Grzegorz Burzyński

Kamil Chętnik

Michał Laudyński

Marek Karwowski

Sergiusz Kijewski

Dekoracja:

Diana Jastrzębska

Monika Rosochacka

            6 III 2009r. odbyła się premiera spektaklu  ,,Kobieta – pół żartem, pół serio”.

Trochę serio, trochę żartem ukazaliśmy losy i życie kobiet  od najdawniejszych czasów do dziś.  Przepiękne teksty poetyckie oraz piosenki i muzyka  zostały bardzo ciepło przyjęte przez publiczność.

Zdjęcia z przedstawienia znajdują się >>tutaj<<

Rok szkolny 2007/2008 

W roku szkolnym  2007/ 2008 do grupy teatralnej GTW należeli:

Paweł Rafałowski

Katarzyna Lach

Agata Zoń

Bogumiła Tchórzewska

Katarzyna Mikiciuk

Dariusz Tercjak

Damian Pyttel

Paweł Wojciechowski

Marcin Lipiński

Paulina Kozłowska

Monika Rosochacka

Katarzyna Borawska

Michał Rogowski

Sprzęt i podkład muzyczny:

Grzegorz Burzyński

Kamil Chętnik

Tomasz Brzydło

Zespół muzyczny:

Michał Laudyński

Marek Karwowski

            W dniu 13 X 2007r. z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole połączonej z wizytą prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego odbyło się  przedstawienie

pt,,Trędowaty, bo nie kochany”. Był to spektakl o kondycji współczesnego człowieka, jego rozterkach i bolączkach, 

Zdjęcia z przedstawienia znajdują się >>tutaj<<

            14 XII 2007r. młodzież z grupy ,,GTW” uczestniczyła w XII Konfrontacjach Teatralnych Młodzieży Szkół Średnich organizowanych przez MDK DŚT ,, Bonar”

 w Łomży.  Grupa GTW zaprezentowała   spektakl pt. ,,Mur”. Następnie wzięła udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktorów z  Teatru Lalki i Aktora w Łomży.

           

12.03. 2008r. z okazji Dnia Tolerancji  grupa GTW zaprezentowała  spektakl

,,Trędowaty, bo nie kochany”. Przedstawienie obejrzała młodzież z PG nr 1 i nr 2 w Łomży.

Rok szkolny 2006/2007 

           

W skład niej weszli:

Radosław Szymanowski

Paweł Rafałowski

Sylwia Rogowska

Katarzyna Lach

Agata Zoń

Bogumiła  Tchórzewska

Katarzyna Mikiciuk

 Dariusz Tercjak

Damian Pyttel

Paweł Wojciechowski

Marcin Lipiński

Paulina Kozłowska

Monika Rosochacka

Katarzyna Borawska

Michał Rogowski

Sprzęt i podkład muzyczny:

Piotr Bienias

Adam Stankiewicz

Łukasz Dylewski

Mariusz Łukaszewicz

Zespół  muzyczny:

Michał  Laudyński

Marek  Karwowski

            W dniach 30 XI – 1 XII 2006r. w auli szkolnej grupa GTW przedstawiła  dla uczniów naszej szkoły  trawestację ,, Dziadów” A. Mickiewicza. Spektakl obejrzało łącznie 49 klas.

Zdjęcia z przedstawienia znajdują się >>tutaj<<

         

1 marca 2007r. na  zakończenie obchodów Tygodnia Ofiar Przestępstw  odbyło się przedstawienie profilaktyczne pod hasłem ,, Mur”.

Podczas przedstawienia młodzież z  grupy  GTW ,,wykrzyczała” i wyśpiewała  swój ból, osamotnienie, tęsknotę za kochającą się rodziną, przyjaźnią, prawdziwą miłością , bunt przeciwko  niezrozumieniu przez rodziców, nauczycieli, dorosłych.

Zdjęcia z przedstawienia znajdują się >>tutaj<<

            19 kwietnia 2007r. na sali gimnastycznej w naszej szkole ponownie został wystawiony ,,Mur”.Tym razem  widownie stanowili rodzice, którym dostarczył on wielu wzruszeń.

            ,,Miłość mi wszystko wyjaśniła- godzina pamięci o Janie Pawle II” pod takim tytułem 2 IV 2007r. odbyła się uroczystość upamiętniająca drugą rocznicę śmierci Papieża Polaka.

Młodzież przypomniała najważniejsze słowa Jana Pawła II, skierowane do młodych, mówiące o miłości , pokoju i Bogu.

Zdjęcia z przedstawienia znajdują się >>tutaj<<

         

           9 czerwca 2007r. w Sali Urzędu Wojewódzkiego w Łomży  na  XI Międzynarodowej Kongregacji Katolickiego Ruchu Ewangelizacyjnego  Gloriosa Trinita  wystąpiła  młodzież

 z grupy GTW. Zaprezentowała  spektakl ,,Mur”.

Zdjęcia z przedstawienia znajdują się >>tutaj<<

Na górę

Używamy pliki cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej na temat plików cookie, których używamy i jak je usunąć, zobacz naszą politykę prywatności.

  Akceptuję ciasteczka z tej strony.